به قطب تولید روغن چرخ خیاطی خوش آمدید. (ایرانااُیل)

قم | کیلومتر 5 جاده قدیم قم تهران

iran,qom

کارخانه روغن چرخ خیاطی نیلوفر

روغن چرخ خیاطی از کجا بخریم و چه برندی بهتره

همراه با یکی دیگر از مقالات این وب سایت (قطب تولید روغن چرخ خیاطی) در خصوص برسی این موضوع که روغن چرخ خیاطی از کجا بخریم و چه برندی بهتره در کنار شما هستیم.

sewing12441 1 - روغن چرخ خیاطی از کجا بخریم و چه برندی بهتره

 

 

در این مقاله تلاش می کنیم بصورت بی طرف راجب تمامی برند های روغن چرخ خیاطی با در نظر گرفتن واقعیت ها و موارد دیگر برای انتخاب و برسی بهتره شما جهت خرید بهترین مارک روغن چرخ خیاطی با شما همراه باشیم؛ پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

شاید در نگاه اول و در پاسخ به این سوال که روغن چرخ خیاطی از کجا بخریم، در پاسخ بگویید: مغازه هایی که چرخ خیاطی و لوزام آن را بفروش می رسانند در کنار خرازی ها می توانند گزینه مناسبی باشند.

اما برای پاسخ به این سوال ابتدا باید با برند های تولید کننده روغن چرخ خیاطی آشنایی کامل داشته باشید، در ادامه به برسی تخصصی این موضوع می پردازیم.

ما قبل از معرفی برند های تولید کننده روغن چرخ خیاطی ابتدا لازم می دانیم (مجدد) راجب به ترکیبات روغن چرخ خیاطی اطلاعاتی لازم را که باید بدانید یادآوری کنیم.

همانطور که قطعا می دانید برخی از روغن های چرخ خیاطی دارای بوی زیاد و گاها موجب سردرد در هنگام کار و خصوصا خیاطی مداوم می شود.

و همچنین در مواردی که احتمالا نمی دانید یا کمتر دیده اید روغن های باکیفیتی هم  برای چرخ خیاطی پیدا می شود.

حتی ممکن است که چند سری از یک برند خاص روغن خریده باشید ولی در سری های بعدی از روغن همان برند ناراضی باشید.

اما علت چیست؟  موضوع مورد برسی ما هم همین است همراه ما باشید.

لازم به ذکر است که برای اطلاع از ترکیبات روغن چرخ خیاطی در مقاله زیر بطور کامل در این خصوص و همچنین تفاوت بین روغن چرخ خیاطی بی بو و بو دار صحبت شده است.

در اینجا بیشتر بخوانید: ترکیبات روغن چرخ خیاطی

 

بهترین مارک روغن چرخ خیاطی

 

در این قسمت باهم دوری در بازار برای خرید روغن چرخ خیاطی خواهیم زد و با بهترین مارک روغن چرخ خیاطی و یا بهترین روغن چرخ خیاطی موجود در ایران برای چرخ خیاطی خود با هر مارک و برندی که باشد، آشنا خواهیم شد.

iranaoil 2 - روغن چرخ خیاطی از کجا بخریم و چه برندی بهتره

از قدیمی ترین تولید کنندگان روغن چرخ خیاطی در ایران می توان به ترتیب به برند هایی مثل: کارخانه روغن چرخ خیاطی نیلوفر، روغن چرخ خیاطی اطلس، روغن چرخ خیاطی صدر و روغن چرخ خیاطی آذران اشاره داشت.

لازم به ذکر است که هر یک از برند های بالا زیر مجموعه هایی با اسامی دیگر از روغن چرخ خیاطی در بازار روغن چرخ دارند.

به عنوان مثال برند روغن چرخ نیلوفر دارای مارک های زیر مجموعه با نام های: روغن چرخ خیاطی آرمان، روغن چرخ خیاطی جک، روغن چرخ خیاطی جکی، روغن چرخ خیاطی ژانومه و آریا می باشد.

همچنین به عنوان نمونه روغن چرخ خیاطی اطلس در کنار برند اصلی خود با نام روغن چرخ خیاطی مهر نیز فعالیت می کند.

در خصوص این برند باید گفت نسبت به سال های گذشته با توجه به سیاست های مدیریت مجموعه تولید و عرضه خود را کاهش داده و محصولات این برند دیگر مانند قبل در بازار فروش روغن چرخ خیاطی به اندازه گذشته، فراوان نیست.

اما نوبت به شرح برند روغن چرخ خیاطی صدر می رسد این ما از روغن چرخ با اسامی دیگری مانند: روغن چرخ خیاطی روان و روغن چرخ خیاطی آسان نیز در بازار فعالیت دارد.

از محصولات این برند روغن چرخ خیاطی مارک روان جزئی از روغن های تقریبا گران تر و البته بهتره این مجموعه شناخته می شود که در آن از روغن های چرخ با فلش پوینت 180 استفاده می شود.

نکته، در خصوص فلش پوینت هم در مطلبی با نام کدام روغن چرخ خیاطی بهتر است چرا بطور کامل صحبت شده است.

در این قسمت نوبت به مارک روغن چرخ خیاطی آذران می شود این برند روغن چرخ خیاطی با نام آران در بسته بندی های کوچک تر نیز فعالیت می کند.

تا به این قسمت از این مقاله دقیقا به ترتیب سال فعالیت و شروع به کار شرکت های تولید روغن چرخ خیاطی و به ویژه، به ترتیب کیفیت روغن های چرخ خیاطی به معرفی آن ها  پرداختیم.

در خصوص روغن نصر و به ویژه روغن چرخ های قهوه ایی رنگ (روغن زرد) هم باید گفت در واقع هیچ روغن چرخی زرد رنگ نیست و روغن های قهوه ایی رنگ برای مصارفی دیگر هستند.

از مصارف روغن چرخ خیاطی زرد رنگ (که این مورد به اشتباه در عموم جامعه جا افتده است) باید گفت این روغن ها به هیچ عنوان مناسب استفاده در چرخ خیاطی نیستند.

موارد استفاده از روغن های زرد یا قهواه ایی رنگ که بیشتر در مغازه های ابزار فروشی با نام های نیلوفر و الماس و غیره دیده می شود برا رنواکاری قعطاتی مانند یاتاقان کورلر آبی، قفل و لولا می باشد.

تقاضا دارم این مقاله را با دل و جان بخوانید بسیاری از موارد بوده که چرخ خیاطی خود را که با مبالغی بسیار زیاد خرید کرده اند، و برای استفاده از روغن های اشتباهی چرخ خود را خراب کرده اند.

ممکن است بگویید بعضی از روغن های چرخ خیاطی غلظت مناسب را برای روانکاری ندارد و قطعاتی که نیاز به روغن کاری دارند از چربی کامل برای روان شدن قطعات بر خور دار نمی شوند.

بله درسته دقیقا حق با شماست! درادامه بیشتر به برسی این مسئله می پردازیم.

متاسفانه این مسئله در مملکت ما به خوبی جا نیفتاده و ما مردم برای خرید بهترین چرخ خیاطی حاضر به پرداخت مبالغی بیشتر هستیم اما هنگام خرید روغن چرخ خیاطی از فروشگاه ها بهایی پرداخت نمی کنیم.

بنده از زبان تولید کننده با شما صحبت می کنم و این مقاله به مورخ دی ماه سال 1401 و یا دلار 43900 تومانی نوشته شده است.

iranaoil 3 - روغن چرخ خیاطی از کجا بخریم و چه برندی بهتره

در این تاریخ که از روغن های خوراکی گرفته تا روغن های متور (برای موتور سیکلت و خودرو ها) چه انتظاری برای خرید روغن چرخ خیاطی باکیفیت و یا روغن چرخ خیاطی بدون بو دارید، اما باقیمت کم!؟

در مقاله هایی که به خواندن آن ها اشاره داشتیم با انواع مدل های روغن چرخ خیاطی آشنا شدید.

روغن چرخ خیاطی درجه یک یا بهتر بگویم روغن چرخ خیاطی اصلی در ایران روغن هایی با فلش پوینت 180 تا 200 هستد.

روغن های چرخ خیاطی خوب با نام های روغن سوپر طلایی نیلوفر و روغن چرخ خیاطی روان در بازار موجود هستند.

شما اگر خیاط سرویس کار هم باشید با روزی 8 الی 10 ساعت کار با چرخ خیاطی خرید روغن چرخ خیاطی یک لیتری برای شما به مدت 4 ماه کاری مناسب بوده و کفایت می کند.

روغن های چرخ خیاطی که هم بو دارند هم ارزان ترین روغن های موجود داخل بازار هستند (البته به نسبت روغن های دیگر) بخاطر این طرز فکر اشتباه در دستور کار برند های چرخ خیاطی آمده و بیشتر جنبه حفظ بازار از لحاظ قیمتی دارند.

درست است که روغن چرخ خیاطی معمولی کار راه انداز است، اما چون مواد تشکیل دهنده آن ها  پایه نفتی هستند و نه پایه پارافین (روغن چرخ درجه یک) اولا در بیشتر موارد دارای بو هستند دوما مدت زمان استفاده برای آنها کمتر است.

 

بهترین روغن چرخ خیاطی صنعتی

 

اما اگر در کارخانه و یا کارگاه خود چرخ خیاطی صنعتی با هر مارکی دارید و به دنبال خرید بهترین روغن چرخ خیاطی صنعتی هستید به شما توصیه می کنم فقط و فقط و باید، از روغن چرخ خیاطی سوپر طلایی نیلوفر که تولید ما هست استفاده کنید.

iranaoil 5 - روغن چرخ خیاطی از کجا بخریم و چه برندی بهتره

حتی می توانید از روغن چرخ خیاطی روان موجود در بازار استفاده کنید که تولید همکاران ما هست.

اما این تاکید و اصرار بخاطر این مورد هست که این روغن ها از درصد چربی و غلظت مناسبی برای چرخ خیاطی و لوازم و قطعات آن بر خور دار است، و از همه مهم تر مواد پایه آن از پارافین مایع هست که بهترین مواد اولیه برای روغن چرخ خیاطی صنعتی و خانگی است.

(پس لطفا شما برای چرخ خیاطی صنعتی خود ارزش قائل باشید و روغن های معمولی چرخ خیاطی را استفاده نکنید.)

 

روغن چرخ خیاطی نیلوفر و معرفی محصولات

 

اما در خصوص روغن چرخ خیاطی نیلوفر و معرفی محصولات نه فقط به عنوان یک سایت فروش  روغن چرخ خیاطی بلکه به عنوان کارخانه روغن چرخ خیاطی نیلوفر به شما این نوید را می دهیم که متنوع ترین محصولات در زمینه روغن چرخ خیاطی را دارا هستیم.

بسته بندی فوق العاده در کنار بکار گیری بهترین مواد اولیه و موجود در کشور برای محصولات تولیدی این مجموعه باعث شده تا همواره در بازار های داخلی و به ویژه صادراتی در منطقه، حرف زیادی برای گفتن داشته باشیم.

مواردی از جمله نوع بسته بندی و کیفیت پکینگ، وزن قوطی های روغن در کنار کیفیت مواد اولیه باکیفیت روغن چرخ خیاطی و از همه مهم تر روغن چرخ خیاطی با قیمت مناسب برای مصرف کننده ها، از عوامل مهم در فعالیت 30 ساله مجموعه نیلوفر بوده است.

امروزه روغن های گالن کوچک ما (روغن یک لیتری نیلوفر) با حجم حدود (950 سی سی) و در کارتن های 24 عددی در سه مدل روغن چرخ نیلوفر (روغن چرخ معمولی) روغن چرخ خیاطی سوپر نیلوفر (روغن چرخ با بوی کمتر و غلظت بیشتر) و روغن چرخ خیاطی سوپر طلایی نیلوفر (روغن چرخ اعلا و با کیفیت، پایه پارافینی) در بازار تولید و عرضه می گردد.

در خصوص روغن چرخ گالن بزرگ هم باید اشاره داشت که متاسفانه این گالن ها مدت هاست در عموم مردم به اسم روغن 4 لیتری چرخ خیاطی شناخته می شود در حالی که ما در این صنعت و در تمامی برند های روغن مخصوص دوخت در ایران روغن چرخ 3 لیتری یا 3/5 لیتری داریم؛ پس اصلا روغن چرخ چهار لیتری نداریم.

این مسئله دقیقا از نظر حجم در خصوص گالن کوچک ها هم صدق می کند؛ پس در این روغن ها هم چیزی به عنوان روغن چرخ خیاطی 1 لیتری، با این حجم دقیق نداریم قوطی ها یا 950 سی سی هستند یا در مواردی 850 سی سی می باشند.

اما روغن گالن بزرگ یا همان به اصطلاح (روغن چرخ 4 لیتری) تولبد شده در این مجموعه دارای حدود 3100CC روغن مخصوص دوخت در کارتن های 8 عددی هستند.

در خصوص روغن چرخ خیاطی آرمان، روغن چرخ کتابی نیلوفر، پت سوپر نیلوفر و سوپر طلایی باید به این مسئله اشاره داشت که تمامی ای محصولات نام برده شه که برای مصارف خانگی و قطعه های مورد نظر برای چرخ خیاطی مصرف می شوند؛ دارای ظروف 80cc هستند.

این محصولات به مغازه داران لوازم چرخ خیاطی و خرازی توسط کارخانه روغن چرخ خیاطی نیلوفر بصورت جین های 12 عددی موجود در یک کارتن مادر، شامل 20 جین عرضه می شود.

3 نظر

  • باسللم برایه خرید روغن چرخ خیاطی مزاحم میشم لطفا قیمت انواع مدلهایه ۸۰سی سی کنابی موجود رالطفا بفرمایید بصورت عمده خریدار هستم.با تشکر صدری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.