به قطب تولید روغن چرخ خیاطی خوش آمدید. (ایرانااُیل)

قم | کیلومتر 5 جاده قدیم قم تهران

iran,qom

کارخانه روغن چرخ خیاطی نیلوفر

ترکیبات روغن چرخ خیاطی و انواع آن + قیمت عمده

این تنها مقاله ای است که حاوی اطلاعات 100 درصد از هر آنچه که باید از ترکیبات روغن چرخ خیاطی و انواع آن، و همچنین قیمت عمده کارخانه روغن چرخ خیاطی نیلوفر بدانید در اختیار شما قرار خواهیم داد.

این مقاله شامل تمامی جزئیات تولید و عرضه، معرفی بهترین برند و مارکهای روغن چرخ خیاطی و آدرس محل تولید آنها می باشد، پس از شما همراهان گرامی تقاضا داریم تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

smo 1024x819 - ترکیبات روغن چرخ خیاطی و انواع آن + قیمت عمده

همچنین پاسخ تمام سوالهای شما در این مقاله مفید و جامع نهفته است آیا اهل مطالع هستید؟

سوالاتی مثل: کدام برند روغن چرخ خیاطی با کیفیت تر است؟ چرا روغنهای چرخ خیاطی بو می دهند؟ کدام روغن چرخ بی بو است؟ روغن چرخ خیاطی ندارم از کجا خرید کنم؟

پاسخ تمامی این سوالات در همین صفحه و سایت مرجع، تولید کننده روغن چرخ خیاطی موجود است با ما همراه باشید.

انواع ترکیبات روغن چرخ خیاطی

در این مبحث یعنی تولید و یا انواع ترکیبات روغن چرخ خیاطی، ابتدا باید بدانید که روغن های چرخ خیاطی بر دو نوع هستند نوع اول روغن های بر پایه مواد نفتی و نوع دوم روغن های پایه پارافینی، که به شرح کامل انواع آن خواهیم پرداخت.

iranaoil - ترکیبات روغن چرخ خیاطی و انواع آن + قیمت عمده

برای تعریف بهتر ترکیبات روغن چرخ خیاطی باید توجه داشته باشید که روغن چرخ خیاطی پایه پارافینی از روغن چرخ های پایه نفتی وابسته به نوع مواد اولیه قیمت بیشتری دارند و به همین شکل کیفیت و طول عمر و کارایی بیشتری نیز دارند.

همان گونه که در قسمت بالا ذکر شد انواع  روغن چرخ بطور کلی به دو دسته تقسیم می شوند که ابتدا به نوع اول یعنی روغن چرخ خیاطی ( پایه نفتی) خواهیم پرداخت.

روغن چرخ خیاطی ارزان قیمت

 در ابتدا به ظهور روانکارها و برسی اولین و رایج ترین مدل روغن چرخ خیاطی ارزان قیمت (پایه نفتی + افزودنی ها) که امروزه سهم زیادی را در بازار وابسته به قیمت تمام شده کمتر با مارکهای مختلف به خود اختصاص داده خواهیم پرداخت.

با پیشرفت تکنولوژی و ظهور عصر ماشینها که به لازمه ی کمک به انسان ساخته و تولید شدن، بشر فهمید که برای کار کردن بهتر با دستگاه ها و یا ماشین آلات نیاز به روغنکاری آنها دارد.

این روغنکاری  که باعث کاهش اصطکاک بین صفحه ها شامل انواع قطعه، چرخدنده و یا انواع دیسک ها تنها همین یک خاصیت را دارا نیست.

iranaoil3 - ترکیبات روغن چرخ خیاطی و انواع آن + قیمت عمده

از خواص دیگر روانکاری می توان به کنترل دما (کاهش حرارت تولید شده از حرکت قطعات دستگاه) بین این صفحات اشاره کرد، هم چنین از بین بردن رسوبات احتمالی بین قطعات را حاصل می کند.

اما مگر چقدر این اصطکاک مهم بود یا چه اندازه مانع انجام کارها بود که بشر به فکر تولید سیالی رفت که این موانع را برطرف کند؟

همانطور که قطعا اطلاع دارید اصطکاک نیرویی است که مانع از حرکت اجسام می شود؛ مهار کردن این نیرو به وسیله و کمک روغن روانکاری انجام پذیر است.

در واقع می توانیم بگوییم که روانکارها به ما دست رسی می دهند تا از این نیروی بازدارنده به نفع خود استفاده کنیم.

اما یک روغن روانکاری صنعتی خوب باید قادر به انتقال نیروی بازدارنده (اصطکاک) به نیروی حرکتی باشد همچنین دارای خاصیت شستشوی ذرات بین صفحه ها و کنترول دما را بر عهده گیرد.

قبل از ورود به بحث تخصصی انواع روغن مناسب دوخت، روغن ها یکسری مشخصاتی دارند که باید به تک تک آنها بپردازیم.

و اما روغن های چرخ خیاطی تولید شده بر پایه نفت، لازم به ذکر است که بیش از 40 درصد این مدل روغن ها بر پایه مشتقات نفتی قرار می گیرند در واقع ساختار آنها به این گونه است.

به طور کلی یک روانکار خوب باید دارای ویسکوزیته بالا، پایدار نسبت به حرارت، مقاوم در برابر اکسیداسیون، همچنین دارای نقطه انجماد پایین و نقطه جوش بالا و ضد رسوب باشد.

iranaoil7 1024x683 - ترکیبات روغن چرخ خیاطی و انواع آن + قیمت عمده

در اکثر روغن هایی که به عنوان روان کننده های صنعتی از آنها یاد می شود شامل روغن پایه به علاوه افزودنی های دیگر هستند.

پس تا به اینجا متوجه شدیم که همه روان کننده های پایه نفتی از نسبت نفت پایه به افزودنی های تشکیل می شوند که این امر وابسته به نوع روغن مصرفی، تفاوتهایی دارد.

همچنین از این نوع روغن پایه به عنوان روغن معدنی هم یاد می شود که کیفیت آن وابسته پالایش آن در پتروشیمی ها است.

هر مواد افزودنی به روغنهای پایه دارای ویژگی های خاصی هستند که هر کدام در بخشی و در صنعت خاص خود کاربرد دارند؛ برخی از این افزودنی ها شامل: انواع شوینده ها، ضد سایش ها، آنتی اکسیدان ها و عوامل ضد کف روغن که در بخش کیفیت آن بسیار مهم است.

اما افزودنی های استفاده شده در انواع روغن ای چرخ خیاطی موجود در بازار ایران شامل: شوینده های صنعتی (برای قابلیت سفید کردن رنگ روغن چرخ) افزودنی های ضد سایش و آنتی اکسیدان ها برای جلوگیر از زنگ زدی انواع قطعات چرخ خیاطی استفاده می شود.

iranaoil6 1024x767 - ترکیبات روغن چرخ خیاطی و انواع آن + قیمت عمده

پس می توان گفت اکثر روغن های پایه نفتی دارای بو و رنگی کاملا زرد هستند و در فرایند افزودن، طی مرحله اول افزودن افزودنی ها قسمت قابل توجهی از رنگ روغن گرفته شده و روغن بیشتر به رنگ سفید (متمایل) می شود اما هنوز کمی بو دارد.

روغن مرغوب چرخ خیاطی در بازار شامل دو مرحله افزودنی شودنده هستند که اصولا کم بود تر و از نظر رنگی سفید تر هستند.

لازم به ذکر است روغن چرخ خیاطی پایه نفتی قیمت ارزانتری نسبت به روغن های چرخ خیاطی پایه پارافینی دارد.

توجه داشته باشید این دسته از روغن ها باید دارای فلش پوینت 120 باشند.

متاسفانه برخی افراد سود جو برای افزایش بیشتر حاشیه سود خود روغن های چرخ خیاطی با فلش پوینت 90 را روانه بازار می کنند، و آن را به عنوان روغن فلش 120 بفروش می رسانند.

اما هر چقدر درصد فلش پوینت بالا تر بود روغن دارای غلظت بیشتر و مناسب تر خواهد بود و از کیفیت بهتری بر خور دار است.

این مسئله را در روغنهای فلش 185 تا 200 بصورت کامل برسی و تحلیل خواهیم کرد پس همراه ما باشید.

بهترین روغن چرخ خیاطی

 با کیفیت ترین و بهترین روغن چرخ خیاطی (پایه پارافینی + افزدنی) است که دارای فلش پوینت 185 تا 200 بوده و از این دسته به عنوان روغن چرخ خیاطی صادراتی هم یاد می شود.

iranaoil5 - ترکیبات روغن چرخ خیاطی و انواع آن + قیمت عمده

این مدل از روغن دارای ویسکوزیته (c40) با رنگ (18) و تست استاندارد بین المللی به شماره (astm-d466) را دارا است.

همان گونه که مشخص هست با توجه به نوع ساخت و ترکیبات این روغن بخش عمده آن بر گرفه از پارافین مایه هست درست است که خود پارافین هم برگرفته از نفت است؛ اما بین نوع کیفیتی آن نسبت به روغن چرخ (پایه نفتی) زمین تا آسمان فاصله وجود دارد.

درواقع می توان گفت الگوریتم ساخت و آنالیز آنها و مواد در گیر در پایه تشکیل روغن جدای از افزودنی ها کاملا متفاوت است.

همانطور که اشاره شد غلظت این روغن های (پایه پارافینی) در حدی مناسب است که می توان طول عمر روغن را افزایش و تعداد دفعات تعویض آن به ویژه در کارتل چرخ ها را کاهش می دهد.

در واقع می توان گفت این روغن، تنها روغنی است که تمام استانداردهای داخلی و جهانی را دارد و استفاده آن در چرخ خیاطی خانگی و صنعتی علاوه بر بهبود عملکرد ماشین خیاطی باعث افزایش طول عمر آن نیز می شود.

از نظر بو و رنگ هم تایید شده هستن بوی پارافین مایه به همراه رنگ روغنی شفاف، و به صورت تقریبی مانند آب آشامیدنی را دارا هستند.

همچنین با توجه به قوانین جدید صادراتی در بخش سیالات روغنی و حضور روغن مذکور برای صادارت در بورس کالا، مفتخریم که این محصول را با گواهی و نامه گمرکی تقدیم مشتریان عزیزمان خواهیم کرد.

این امر اهدا گواهی گمرکی پس از خرید بصورت کاملا قانونی بوده و همچنین مشتریان عزیز میتوانند استعلام ثبت گواهی را در سایت گمرک کشور برسی کنند.

iranaoil1 - ترکیبات روغن چرخ خیاطی و انواع آن + قیمت عمده

البته به یاد داشته باشید که خرید این دسته از روغن چرخ خیاطی برای صادرات فعلا فقط بصورت بشکه فلزی 210 لیتری اجاره گمرکی دارند؛ همچنین در ادامه به یک جمع بندی کلی تا به این لحظه خواهیم پرداخت.

 • بهترین روغن چرخ خیاطی را می توان با نام جکی دانست زیرا این روغن تولید شده توسط شرکت نیلوفر از دسته روغن های پایه پارافینی تولید شده و به ویژه مناسب چرخ های صنعتی می باشد.
 • پس مشخص شد که روغن درجه یک چرخ خیاطی، پایه پارافینی دارای بهترین کیفیت و بوی پارافین بوده و روغن چرخ های پایه نفتی با دو مرحله افزودن شستشو (اسید شور) دارای رتبه دوم از نظر کم بو بودن هستند.
 • روغن های چرخ خیاطی که دارای بو هستند دارای یک مرحله شستشو می باشند و روغنهایی که رنگی شبیه به آبغوره دارند و به شدت بو می دهند اصلا همان یک مرحله شستشو را هم انجام نداده که این امر کاملا غیر قانونی است.
 • با این اوصاف تابه اینجا مقاله به یک جمع بندی کامل درباره ترکیبات روغن چرخ خیاطی رسیدیم و تفاوت های آن را کامل برسی کردیم اما در ادامه به ارزش اقتصادی آنها خواهیم پرداخت.

قیمت عمده روغن چرخ خیاطی

با وجود تنوع برندی در بازار امروز ما به عنوان کارخانه تولید روغن چرخ خیاطی نیلوفر و ارائه قیمت عمده اینجا هستیم، که نوید این موضوع را به شما اعلام کنیم که بزودی تنوع کیفیتی برندی و قیمتی متفاوتی را از این گروه تولید مشاهده خواهید کرد.

iranaoil9 1024x576 - ترکیبات روغن چرخ خیاطی و انواع آن + قیمت عمده

امروزه محصولات مارک نیلوفر که اکثرا روغن (پایه نفتی با یک بار شستشو اسیدی) چرخ خیاطی هستند با این نام روانه بازار می شوند و به زودی روغن هایی بر همین پایه اما با (دو مرحله شستشو اسیدی) را روانه بازار خواهیم کرد.

روغنهای شستشو شده اسیدی (شستشو شده با یک اسید صنعتی خاص که فقط خاصیت رنگ بری و بو بری دارد) طی دو مرحله را وارد بازار خواهیم کرد.

این روغن ها بوی کمتری، و رنگ سفید تری نسبت به نوع اول و سایر روغن های نیلوفر در گذشته خواهند داشت.

لازم به ذکر است تمامی محصولات روغن چرخ خیاطی بر (پایه پارافین) این شرکت تولیدی بزرگ با نام و برند روغن چرخ خیاطی جکی (jaki) تولید و روانه بازار می شود.

کارخانه روغن چرخ خیاطی نیلوفر

لازم به ذکر است که کارخانه روغن چرخ خیاطی نیلوفر این روزها تلاش کرده است تا بتواند این روغن ها را در انواع مختلف برای چرخ های مختلف با بالاترین کیفیت روانه بازار  کند.

این تولید کننده با توجه به تجربه صنعتی خود پس از گذشت سال ها توانسته با کیفیت ترین محصول را با ترکیب های ارزشمند تولید کند.

همچنین موفق شده روغن چرخ خیاطی را با بسته بندی و اندازه های استاندارد مطابق با نیاز بازار در سراسر کشور توزیع کند.

همانطور که می دانید، امروزه یکی از ملزومات هر چرخ خیاطی، روغن چرخ خیاطی می باشد؛ که شما می توانید روغن چرخ خیاطی نیلوفر را از فروشگاه های معتبر فروش این محصول تهیه کنید.

از جمله محصولاتی که در شرکت روغن چرخ نیلوفر تهیه می شود و مورد استقبال بسیاری در بازار خرازی و چرخ فروشان و بطور کلی عموم مردم قرار گرفته است دو محصول  پت سوپر نیلوفر و سوپر طلایی نیلوفر می باشد.

pet super niloofar 768x1024 - ترکیبات روغن چرخ خیاطی و انواع آن + قیمت عمده

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید این محصول که علاوه بر بازار داخل مورد استقبال قرار گرفته در بازار های عراق و افغانستان نیز بسیار پر فروش بوده است.

کالای مذکور با بهترین روغن مناسب چرخ خیاطی (پایه نفتی و پایه پارافینی) امروزه د بازار موجود است که پت سوپر طلایی نیلوفر از پارافین مایع و پت سوپر نیلوفر از روغن چرخ پایه نفتی تهیه و تولید می شود.

این مجموعه بزرگ مفتخر است که همراهی شما عزیزان گرامی را بالغ بر 30 سال داشته و تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات در تولید و عرضه هر چه با کیفیت تر این سیال ارزشمند در کشور به انجام می رساند.

در قسمت انتهایی این مقاله فوق تخصصی در خصوص روغن چرخ، لازم به ذکر است به هیچ گونه روغنی خارج از موارد مذکور داخل محتوا اعتماد نکنید و اگر برای چرخ خود ارزش قائل هستید این مبحث را جدی بگیرید.

البته در بازار امروزه مارک هایی که ترتیب کیفیت و بدون هیچ قضاوتی هستند که می توان روی آنها حساب باز کرد.

از این موارد می توان به برند های با نام  روغن چرخ روان، صدر، آران و آذران اشاره داشت؛ البته روغن های جک، آرمان، سوپر نیلوفر، آریا و سوپر طلایی نیلوفر تولید مجموعه ما هست که برای شناخت بهتر و آشنایی با دیگر برند های تولید ما خدمت شما معرفی شد.

شما همراهان گرامی می توانید با پر کردن فرم تماس در انتهای صفحه و یا تماس مستقیم با شماره مذکور در سایت با کارشناسان فروش ما ارتباط حاصل کنید.

همچنین برای اطلاع از آدرس کارخانه روغن چرخ خیاطی نیلوفر، قیمتهای بروز محصولات و نحوه ارسال کالاها تیم فروش شرکت پاسخگوی شما خواهد بود.

در آخر از حسن انتخاب و نظر شما بابت هدیه نگاه مهربانتان سپاسگزاریم؛ در این مقاله و وبسایت تلاش می کنیم تمامی موارد را از نگاه یک تولید کننده که از هر شخصی دیگری بهتر می تواند راجب به ترکیبات روغن چرخ خیاطی، اطلاع رسانی کند درخدمت شما باشیم.

همچنین می توانید با تماس با واحد فروش کارخانه روغن چرخ خیاطی نیلوفر برای مراجعه حضوری و خرید روغن چرخ با ما تماس حاصل کنید؛ و یا چنانچه اگر در خصوص انواع روغن های چرخ خیاطی نیز سوالی داشتید می توانید روی ما حساب باز کنید.

راه های ارتباطی ما در شبکه های اجتماعی در خصوص ثبت سفارش و یا مطرح کردن سوالات خود در واتساپ، روبیکا و ایتا می باشد که بصورت شبانه روزی در دست برای سرویس دهی به شما فعال است، و فقط کافیست از طریق شماره مندرج در سایت کارخانه ارتیاط حاصل سازید.

14 نظر

 • سلام و عرض ادب بزرگ زاده هستم ، روغن عمده میخوام برای یک بار نمی‌خوام میخوام با هم کار کنیم اگه قیمتتان با صرفه باشه ،

 • سللم اخوی
  فک کنم اصطکاک درست باشه.شما نوشتین اصطحکاک.ح نداره.

 • سللم اخوی
  فک کنم اصطکاک درست باشه.شما نوشتین اصطحکاک.ح نداره.

 • دورودبرشما
  ضمن تبریک عیدباستانی ‌وبهار سرسبزی
  بابت اطلاعات وتوضیح کامل سپاسگزارم

  • ضمن آرزوی سلامتی و سال خوب برای شما، از انتخابتان برای دریافت اطلاعات تخصصی راجب روغن چرخ خیاطی متشکریم.

 • آیا این روغن برای روغن کاری بوش موتورهای برقی هم مفید است. مثل پمپ کولر یا سایر موتورهای الکتریکی مانند پنکه
  ؟ خواهشمندم پاسخ را به ایمیل بنده ارسال نمایید.

 • چون موتورهای الکتریکی هم داغ می کنند و هم زیادتر از چرخ خیاطی فعالیت دارند اگر روغن های پایه نفتی مثل روغن
  موتور اتومبیل را بزنیم این روغن ها ایجاد جرم و کثیفی در بلند مدت و نیاز به تمیز کردن بوش و آرمیچر دارند.
  خواهشمندم پاسخ را ایمیل نمایید

 • سلام
  سوال بنده این است که ایا این روغن شما برای موتور های الکتریکی مانند پنکه ، پمپ ها ، و.. مفید است یا خیر ؟ چون
  موتورهای الکتریکی داغ می کنندو بیشتر از چرخ خیاطی فعالیت دارند . عیب روغن اتومبیل برای موتورهای الکتریکی این
  است که در طولانی مدت جِرم می گیرد و کثیف می شود و آرمیچر دیگر قادر به حرکت داخل بوش نیست مگر آنکه تمیز
  کنیم لطفا پاسخ را ایمیل نمایید. با تشکر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.