به قطب تولید روغن چرخ خیاطی خوش آمدید. (ایرانااُیل)

قم | کیلومتر 5 جاده قدیم قم تهران

iran,qom

کارخانه روغن چرخ خیاطی نیلوفر

روغن کاری ماشین اصلاح برقی و شارژی با برند فیلیپس و براون

iranaoil 1011 - روغن کاری ماشین اصلاح برقی و شارژی با برند فیلیپس و براون
تصویر شماره یک

به طور کلی باید گفت که روغن کاری ماشین اصلاح برقی و شارژی با برند فیلیپس و براون و یا هر برندی دیگر مثل: پاناسونیک، جیمی و (vgr) کار پیچیده ایی نیست.

تمام مواردی که باید برای روغن کاری ماشین اصلاح رعایت کرد، ابتدا شناخت و تهیه روغن مناسب ماشین اصلاح و سپس آشنایی با قسمت دقیق محل ریزش روغن ماشین اصلاح موزر است.

در ادامه برای آشنایی بیشتر لازم است انواع ماشین های اصلاح، موزر و یا ریش تراش را بصورت کامل و دقیق باهم برسی کنیم.

این ماشین ها بصورت کلی به دو دسته تقسیم می شوند؛ یا همانند تصویر شماره یک هستند (تصویری که در قسمت بالا قرار دارد) و مناسب اصلاح صورت می باشند که معروف ترین آنها ماشین ریش تراش سه تیغ فیلیپس است.

این دستگاه ها به نوعی کارایی ژیلت را دارند و استفاده از آنها برای تراشیدن مو های صورت مناسب است؛ از موارد دیگری که می توان به آنها اشاره داشت این است که، به عنوان مثال اگر مو های صورت (ریش) از حدی بلند تر باشد این ماشین عملا کارایی نخواهد داشت.

اما برای استفاده از ماشین اصلاح سه تیغ نکته ای که باید به آن توجه داشت استفاده مداوم هر روز یا یک روز در میان است.

همان گونه که می دانید نحوه روغن کاری ریش تراش سه تیغ با طرز روغن کاری ماشین اصلاح موزر متفاوت است؛ در ادامه به شرح دقیق این مسئله خواهیم پرداخت.

همچنین دسته بعدی ماشین های اصلاح به مانند شکل شماره دو هستند (تصویری که در قسمت پایین قراردارد) و مناسب برای اصلاح سر و صورت و یا خط زنی برای پیاده سازی طرح نیز می باشند.

iranaoil 1007 - روغن کاری ماشین اصلاح برقی و شارژی با برند فیلیپس و براون
تصویر شماره دو

همچنین دسته بعدی ماشین های اصلاح به مانند شکل شماره دو هستند (تصویری که در قسمت پایین قراردارد) و مناسب برای اصلاح سر و صورت و یا خط زنی برای پیاده سازی طرح نیز می باشند.

لازم به ذکر است که از دیگر تفاوت های میان این ماشین ها با ماشین های اصلاح سه تیغ چرخشی و یا ریش تراش های فویلی ویژگی امکان تنظیم درجه شانه و یا استفاده از شانه های یدکی می باشد.

این ویژگی که به علت ساختار این ماشین ها است، امکان کوتاه کردن مو را با اندازه مشخص و دلخواه فراهم می سازد.

این در حال است که در ماشین های سه تیغ و یا فویلی چنین امکانی وجود ندارد و فقط اصلاح کامل را انجام می دهند.

در ادامه قبل از اینکه در خصوص طریقه روغن کاری ماشین اصلاح وارد مباحث تخصصی شویم، باید با انواع روغن ریش تراش آشنا شویم؛ پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

 

روغن مخصوص ماشین اصلاح چیست

 

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که روغن مخصوص ماشین اصلاح چیست و یا چه ویژگی هایی باید داشته باشد؛ و یا اینکه آیا از روغن خاصی به عنوان جایگزین روغن ماشین اصلاح می توان استفاده کرد؟

iranaoil 1012 - روغن کاری ماشین اصلاح برقی و شارژی با برند فیلیپس و براون

در ابتدا در یک خط به اطلاع شما می رسانم اگر از ما که به عنوان تولید کننده برتر روغن های تخصصی (انواع روغن چرخ خیاطی و روغن موزر) در ایران فعالیت داریم پبرسید، هیچ روغنی را نمی توان جایگزین روغن ریش تراش معرفی و یا استفاده نمود.

این وسیله ایی که در خصوص آن این مقاله را آماده کردیم، امروزه در سالن های پیرایش و هر خانه ای موجود است و مورد استفاده قرار می گیرد.

پس لطفا به دنبال روغنی متفرقه به خیال روانکاری این وسیله کاربردی برای رفع تکلیف نگردید؛ در ادامه مطالبی را شرح خواهیم داد که با توجه به برسی ما از 23 سایت در این زمینه مطرح شده و عموم برای رفع تکلیف از روغن هایی که ذکز شده استفاده کرده اند.

در برسی های انجام شده مواردی از جمله روغن بدن کودک (روغن بچه) برای استفاده به عنوان روغن مناسب ماشین موزر اشاره شده است.

در این خصوص باید گفت کاربرد این روغن دقیقا به همراه اسم خود روغن مشخص شده است، این مسئله درست است که پایه تشکیل این روغن، روغنی با پایه پارافین مایع و بهداشتی است و خاصیت روانکاری را برای پوست حاصل می سازد.

اما این روغن (روغن بچه) فاقد quality لازم و یا lubrication لازم برای استفاده در این دستگاه است و خاصیت ضد سایش در زمان استفاده از این دستگاه (ماشین موزر) را دارا نیست.

همچنین برگرمای ایجاد شده حاصل از استحکاک تیغه متحرک ماشین موزر به قسمت ثابت آن می افزاید.

 • توجه داشته باشبد، در اکثر مقالات در وبسایت های غیر تولیدی که دانشی از تولید روغن و کیفیت لازم آن ندارند؛ استفاده از روغن بدن کودک برای ماشین های اصلاح پیشنهاد می شود. (به این دسته از مقالات اعتنا نکنید)

در موارد دیگر برای توضیحات اضافه و طولانی کردن این محتوا، ورود پیدا نمی کنیم و به طور خلاصه مواردی که استفاده از آن ها به عنوان روغن ماشین اصلاح اشتباه محض است را اشاره ای خواهیم داشت.

استفاده از انواع روغن های پخت و پز شامل: روغن آفتابگردان، روغن کنجد، روغن ذرت، روغن زیتون، روغن نباتی و همچنین روغن نارگیل، روغن چرخ خیاطی و روغن موتور ماشین به عنوان روغن ماشین ریش تراش امری کاملا اشتباه است.

در مقاله قبلی به صورت تخصصی از کاربرد روغن ماشین اصلاح و ویژگی های آن صحبت شد، همچنین در خصوص علت نباید های استفاده از روغن چرخ خیاطی برای ماشین اصلاح به شکلی کامل توضیح، حلیل و برسی کرده ایم؛ که حتی انواع روغن چرخ هم مناسب استفاده برای این دستگاه ها نیستد.

 • خواندن مقاله قبلی را با موضوع (جایگزین روغن ماشین اصلاح یا ریش تراش) به شما توصیه می کنیم.

در حال حاضر در حال برسی در قسمت تولید برای عرضه بهترین روغن برای ریش تراش ها و انواع مخلف آن هستیم و در آینده ای نزدیک روغن مخصوص موزر، یک محصول عالی،با کیفیت و صد در صد ایرانی تولید و ورانه بازار خواهیم کرد.

اما هم اکنون تنها روغن مناسب موزر که مورد تایید ما نیز است، روغن وارداتی وال (روغن ریش تراش وال) است؛ این برند در تمامی تست های ما استاندارد های لازم را اخذ کرده و استفاده از آن مانعی ندارد.

 

زمان روغن کاری ماشین اصلاح

 

بهترین زمان روغن کاری ماشین اصلاح وقتی است که پس از روشن کردن دستگاه احساس کنید که تیغه متحرک مثل قبل روان کار نمی کند و در بخش اصلاح به درستی عمل نمی کند.

iranaoil 1013 - روغن کاری ماشین اصلاح برقی و شارژی با برند فیلیپس و براون

البته در مواردی که مو های زیادی در تیغه گیر کرده باشد طبق گزارشات ممکن است تیغه متحرک عمل نکند و یا به کندی حرکت کند.

در ماشین های جدید امکان جدا سازی قسمت سری (قسمت سری ماشین اصلاح که شامل تیغه متحرک و تیغه ثابت) از بدنه کار بسیار آسانی است اما در برخی موزر های قدیمی این کار به کمک پیچ گوشتی حاصل می شود.

پس از جدا سازی بخش سری به قسمت تیغه متحرک قرار گرفته بر روی تیغه ثابت، روغن ماشین اصلاح موزر را اضافه کنید؛ همچنین به ویژه در ماشین های اصلاح جدید به قسمت لرزاننده تیغه ها (میله هایی نازک که قسمت سری بر روی آن سوار می شود و لغزاننده تیغه متحرک می باشد) در قسمت داخلی بدنه دستگاه هم یک قطره از روغن موزر ماشین بزنید.

شایان ذکر است که زمان روغن کاری ماشین اصلاح برای دارندگان سالن های پیرایش به مراتب بیشتر از افرادی است که تنها استفاده شخصی از این ماشین دارند.

برای نگهداری تیغه ها در بهترین حالت خود ترجیحا بعد از هر بار استفاده از ماشین اصلاح آن را روغن کاری کنید.

 

چگونه ماشین اصلاح را روغن کاری کنیم

 

اگر برای شما هم سوال است که چگونه ماشین اصلاح را روغن کاری کنیم در این قسمت تحلیلی دقیق برای تمامی ماشین ها اصلاح را برای شما آماده کرده ایم.

iranaoil 1010 1024x683 - روغن کاری ماشین اصلاح برقی و شارژی با برند فیلیپس و براون

روش روغن کاری ماشین اصلاح موزر را کمی بالا تر برسی کردیم که تفاوتی با نحوه روغن کاری ماشین اصلاح خط زن ندارد اما در خصوص روغن کاری ریش تراش های سه تیغ و فویلی ممکن است کمی به چالش کشیده شوید.

روغن کاری ماشین اصلاح سه تیغ به روش های مختلفی انجام می شود اگر دستگاه شما خاصیت ضد آبی را دارد برای خلاص شدن ماشین از شر مو های ریز می توان آن را با آب شست و سپس بعد از خشک کردن به روغن کاری پرداخت.

اما اگر دستگاه شما ضد آب نبود می توانید با فرچه کوچک و مخصوص ابتدا موهای ریز را از دستگاه پاک و بعد از آن به روغن کاری ماشین اصلاح پرداخت.

 به عنوان مثال روغن کاری ریش تراش سه تیغ فیلیپس را به صورت تئوی با هم مرور می کنیم البته این قسمت برای تمامی ماشین های ریش تراش با هر برندی صدق می کند.

برای باز کردن قسمت تیغه ها می بایست فقط سری را باز کنید، و از ماشین اصلاح بیرون بیاورید نوار پلاستیکی محافظ تیغه را خارج کنید؛ برای باز کردن فقط تیغه ها ممکن است لازم باشد آن را بر خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا این جدا سازی حاصل شود و اکنون تیغه هارا برای روغن کاری خارج کنید.

هر بخش از تیغه چرخشی را بیرون بکشید و به هر قسمت از محفظه یک قطره روغن بزنید، سپس تیغه ها را بعد از روغن کاری در سر جای خود مانند حالت اولیه اش قرار دهید.

در این مرحله ماشین صلاح را برای چند بار به مدت چندین ثانیه خاموش و روشن کنید؛ این کار برای پخش شدن روغن درون قسمت های مختلف محفظه هاست.

 

روغن کاری ریش تراش فویلی

iranaoil 1014 - روغن کاری ماشین اصلاح برقی و شارژی با برند فیلیپس و براون

یکی از آسان ترین روغن کاری ها در انواع ماشین های اصلاح، روغن کاری ریش تراش فویلی می باشد؛ در روغن کاری ماشین ریش تراش پاناسونیک که اکثرا به صورت فویلی در بازارموجود هستند) هر چند وقت یک بار باید یک قطره روغن روی قسمت فویل ها ریخت.

در واقه این ماشین های اصلاح دارای دو فویل هستند، که می بایست روی هر قسمت (فویل) یک قطره از روغن مخصوص ماشین اصلاح چکاند؛ همچنین اگر ماشین دارای قسمت خط زن هم بود دققا آن قسمت هم برای بهبود کارایی نیاز به روغن کاری دارد.

سپس هم  می توانید کمی دستگاه را تکان دهید یا آن را برای چند ثانیه روشن کنید، ایم کار باعث می شود روغن روی لبه های تیغه فویلی پخش شود.

پس از انجام این عمل حتما قسمت خارجی فویل را که روغنی شده با یک دستمال پاک کنید تا این روغن حین اصلاح به پوست شما برخورد نداشته باشد.

2 نظر

 • سلام. من مقاله ی مفید شمارا مطالعه کردم.متاسفانه در بازار
  روغن ماشین اصلاح وال تقلبی هست و معلوم نیست چی
  داخلش هست خب من یک ایده به ذهنم رسید ترکیب روغن
  بچه که پارافين هست با کمی روغن ماشین که خاصیت ضد
  استحکاک و سایش رو به پارافين اضافه میکنه. خب نظرتون
  چیه آیا با این ترکیب ماشین اصلاح به خوبی کار میکنه یا به
  فنا میره؟!

  • سلام. تشکر میکنم از اعلام نظر شما.
   پیشنهاد میشه از روغن ماشین اصلاح نیلوفر استفاده کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.