به قطب تولید روغن چرخ خیاطی خوش آمدید. (ایرانااُیل)

قم | کیلومتر 5 جاده قدیم قم تهران

iran,qom

کارخانه روغن چرخ خیاطی نیلوفر

جایگزین روغن ماشین اصلاح یا ریش تراش

iranaoil 1111 1024x683 - جایگزین روغن ماشین اصلاح یا ریش تراش

در این مقاله به برسی جایگزین روغن ماشین اصلاح یا ریش تراش خواهیم پرداخت؛ و به برخی سوالات همچون، استفاده از روغن چرخ خیاطی برای ماشین اصلاح پاسخ خواهیم داد.

در ابتدا باید بدانیم که روغن موزر چیست؛ همانگونه که می دانید این روغن، سیالی است که برای روانکاری در ماشین های موزر و اصلاح مورد استفاده قرار می گیرد و باعث بهبود عملکرد دستگاه در زمان های استفاده می شود.

در واقع می توان گفت، روغن ماشین اصلاح یکی از پر کاربرد ترین موارد مهم، برای ماشین های اصلاح سر و صورت است و استفاده نکردن از آن بعد از مدتی، باعث اختلال در کارکرد آن وسیله را به عمل می آورد.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پس از مدتی  وقتی برای اصلاح صورت اقدام می کنید با عمل کرد نه چندان مناسب این ماشین رو به رو شوید.

اما پس از برسی متوجه می شوید که علاوه بر اینکه نیاز به روغن کاری موزر یا ریش تراش خود دارید، به احتمال زیاد با مو های تراشیده شده در اطراف تیغه این وسیله هم رو به رو شوید.

پس می توان گفت از کاربرد روغن ماشین اصلاح علاوه بر روانکاری قطعه تیغه برای بهینه کار کردن دستگاه، ایجاد خاصیت لوبریکانت و چربی است که باعث نچسبیدن مو های تراشیده در این قسمت می شود.

با این توصیف نتیجه می گیریم بهترین روغن برای ریش تراش یا انواع موزر می بایست نقشی ضد چسبندگی (جلوگیری از چسبندگی مو) و ضد سایش را برای استفاده های متعدد از این دستگاه را ایفا کند.

دیگر موارد مورد نظر در خصوص روغن مناسب موزر دارا بودن از خاصیتی همچون ضد رسوب و ضد اکسید برای جلوگیری از واکنش نشان دادن هوا با بخش فلزی و روغن خور دستگاه است.

 

روغن پارافین برای ماشین اصلاح

 

iranaoil 1000 - جایگزین روغن ماشین اصلاح یا ریش تراش

در واقع می توان گفت روغن مناسب موزر روغنی است که با پایه صد در صد پارافینی ساخته و پالایش می شود؛ اما روغن پارافین برای ماشین اصلاح را نمی توان به تنهایی روغن مناسب ماشین موزر دانست.

روغن پارافین، پایه تولید اکثر روغن های روانکاری را تشکیل می دهد اما خود به تنهایی خاصیتی به همراه ندارد؛ پس افزودنی هایی که هر روغن لازم دارد تا برخی خواص در آن ها تقویت شوند می توان نقش مهم برای تولید روغن ها ایفا کنند.

پس نتیجه می گیریم جایگزین روغن ماشین اصلاح اصلا نمی تواند روغن پارافین خالی و غیر فراوری شده باشد.

از مهم ترین مواردی که به آن اشاره کردیم خاصیت های ضد چسبندگی، ضد سایش، ضد رسوب و اکسید است؛ که روغن پارافین در ابتدا و قبل از مرحله فراوری جز خاصیت نرم کنندگی (به ویژه برای پوست) که در لوازم آرایشی استفاده می شود ندارد.

در خصوص تولید روغن ماشین ریش تراش موزر مورد دیگری که بسیار حائز اهمیت است، مقاومت روغن در برابر دما می باشد که این مسئله در برخی ماشین های اصلاح با برند های معتبر که دارای دورموتور بالا هستند بسیار مهم است.

پس جایگزین روغن ریش تراش جز روغن مخصوص موزر مورد دیگری نمی تواند باشد.

ما در این مقاله تلاش کردیم همواره از دیدگاه خود به  عنوان برترین تولید کننده روغن چرخ خیاطی با تجربه تولید میلیون ها متر مکعب تولید روغن چرخ در کشور، بهترین راهنما برای انتخاب و خرید روغن ماشین ریش تراش با نهایت کیفیت و نا گفته هایی از این روان کننده باشیم.

 

روغن چرخ خیاطی برای ماشین اصلاح

 

iranaoil 1001 - جایگزین روغن ماشین اصلاح یا ریش تراش

بر خلاف باور عموم روغن چرخ خیاطی برای ماشین اصلاح مناسب نیست؛ همانطور که در مقالات قبلی به انواع روغن چرخ خیاطی اشاره شد، روغن چرخ های پایه نفتی (روغن های رایج در بازار) به علت غلظت کم (که این غلظت فقط برای چرخ خیاطی مناسب است) برای استفاده به عنوان روغن ماشین ریش تراش موزر توصیه نمی شود.

همچنین روغن چرخ های پایه پارافنی (مثل روغن چرخ خیاطی سوپر طلایی نیلوفر) به علت دارا بودن غلظت زیاد (که این میزان غلظت مناسب برای چرخ های صنعتی است) هم برای روغن ماشین ریش تراش توصیه نمی شود.

پس تا این لحظه متوجه شدیم که مسئله غلظت بسیار مهم است و از دیدگاه تولید کننده روغن نوعی فوت و فن کوزه گری محسوب می شود.

لازم به ذکز است که اگر روغن موزر دارای غلظت بیش از حد استاندارد خود باشد مولکول های این روغن به علت چسبندگی مابین شان حرکت تیغه را کند و چسبیدن مو های اصلاح را به خود بیشتر می کند.

همچنین اگر روغن ماشین موزر دارای چربی کمتر از میزان استاندارد خود باشد باعث ایجاد فرسایش و استحکاک بیشتر و گرم شدن ماشین اصلاح می شود.

 

بهترین روغن برای ماشین اصلاح موزر

 

iranaoil 1002 1024x901 - جایگزین روغن ماشین اصلاح یا ریش تراش

در حال حاضر اگر بخواهیم بهترین روغن برای ماشین اصلاح موزر را معرفی کنیم که در بازار موجود است، روغن ماشین اصلاح وال است که مورد تایید ما نیز می باشد.

روغن موزر وال هم از نظر کیفی و هم غلظت و چربی کاملا مناسب انواع ماشین های اصلاح وارداتی چین است و در حال حاضر تنها بدی که این محصول دارد وارداتی بودن آن است.

ما در این مجموعه تولیدی، نوید تولید بهترین روغن برای ماشین اصلاح را برای اولین بار در کشور، در آینده ایی بسیار نزدیک به شما خواهیم داد.

همچنین این روغن مخصوص ماشین اصلاح را بر پایه فلش پوینت 180 تولید و ورانه بازار می کنیم که از نظر حفظ کیفیت دمایی روغن، از نمونه های وارداتی چندین پله برتر خواهد بود.

  • این مطلب پس از تولید و عرضه محصول باکیفیت ما بروزرسانی خواهد شد.

4 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.