به قطب تولید روغن چرخ خیاطی خوش آمدید. (ایرانااُیل)

قم | کیلومتر 5 جاده قدیم قم تهران

iran,qom

کارخانه روغن چرخ خیاطی نیلوفر

زمان روغن کاری چرخ خیاطی و روغن چرخ مناسب

iranaoil 1015 1024x614 - زمان روغن کاری چرخ خیاطی و روغن چرخ مناسب

در این مقاله در خصوص بهترین زمان روغن کاری چرخ خیاطی و روغن چرخ مناسب برای انواع چرخ های خیاطی در خدمت شما همراهان همیشگی این وب سایت تخصصی هستیم.

در ابتدار باید اشاره داشت که روغن کاری چرخ خیاطی یک امری بسیار ضروری است و تکرار به موقع آن می تواند علاوه بر بهبود کارایی خود دستگاه و به حداکثر رساندن کیفیت دوخت، سبب افزایش عمر دستگاه در برابر خرابی های احتمالی آن باشد.

روغن کاری چرخ خیاطی به طور کلی رابطه مستقیم با میزان استفاده از چرخ خیاطی دارد؛ این امر در چرخ های صنعتی بیشتر از چرخ های خانگی ضرورت داشته و متعدد تر است.

همان طور که می دانید در موارد استفاده و فعالیت چرخ های صنعتی به نسبت خانگی شاهد فعالیت بیشتر دستگاه هستیم، پس قطعا دفعات تعویض روغن چرخ خیاطی در بخش صنعتی بیشتر خواهد بود.

اما در خصوص روغن کاری چرخ خیاطی خانگی هم باید به دو مسئله اشاره داشت؛ اول اینکه در چرخ های خانگی میزان استفاده از دو حالت معمول خود خارج نیست.

  1. حالت اول استفاده از چرخ خیاطی خانگی در استفاده های غیر متعدد، یعنی استفاده از دستگاه برای تعمیرات انواع البسه در هر مدت زمانی که نیاز به تعمیر باشد.
  2. حالت دوم استفاده از چرخ خیاطی سری دوزی برای خیاط های خانگی که به صورت میانگین بین 5 الی 8 ساعت در روز برای تحویل سفارشات با ماشین دوخت فعالیت دارند.

همچنین اگر در خصوص روغن کاری چرخ خیاطی صنعتی که ممکن است با برند های متفاوتی این ماشین دوخت را تهیه کرده باشید، دچار چالش هایی در مورد نحوه روغن کاری صحیح چرخ خیاطی صنعتی با برند شاخصی شده باشد؛ در ادامه به صورت کامل به شرح هر بخش و یا زمان روغن کاری چرخ خیاطی (خانگی و صنعتی) با هر برند، برای هر قشر از افراد با بازه های فعالیت متفاوت خواهیم پرداخت پس تا انتها همراه ما باشید.

 

چگونه چرخ خیاطی را روغن کاری کنیم

 

iranaoil 1016 1024x680 - زمان روغن کاری چرخ خیاطی و روغن چرخ مناسب

در این بخش برای افرادی که قصد تعویض روغن چرخ خیاطی خانگی را دارند، شرح می دهیم که چگونه چرخ خیاطی را روغن کاری کنیم؛ در اینجا ما مرحله به مرحله در کنار شما هستیم.

در واقع می توان گفت که طرز روغن کاری چرخ خیاطی خانگی برای تمامی چرخ های خیاطی خانگی تا حدود 95 درصد یکسان است.

در نتیجه نحوه تعویض روغن چرخ خیاطی برای تمامی برند های موجود در بازار تا میزان بالایی یکسان است.

بی شک روغن کاری چرخ قبل از شروع فعالیت با دستگاه یک امر مهم است، به ویژه اگر برای استفاده بیش از یک ساعت با چرخ خود سر و کار دارید.

قبل از شرح مراحل برای روغنکاری چرخ خیاطی لازم به ذکر است که روغن مناسب چرخ خیاطی خانگی که می توانید به راحتی در بازار خرید کنید؛ روغن چرخ نیلوفر است که قیمتی مناسب دارد.

  • اما پیشنهاد ما تهیه روغن چرخ سوپر نیلوفر است زیرا بوی بسیار کم و غلظتی بیشتر از روغن چرخ خیاطی نیلوفر دارد.

در اکثر ماشین های دوخت قسمت هایی که نیاز به روغن کاری دارند با کلمه (oil) در کنار آن ها مشخص شده ما تلاش کردیم بتوانیم عکس هایی از محل های روغن خور چرخ ها برای شما به نمایش بگذاریم.

iranaoil 1017 - زمان روغن کاری چرخ خیاطی و روغن چرخ مناسب
تصویر شماره یک

در ابتدا لازم به ذکر است قبل از شروع به کار با چرخ باید آن را روغن کاری کرد؛ و روغن کاری بی جهت و بدون استفاده از چرخ خیاطی (ویژه افرادی که وسواس دارند) باعث می شود که ذرات موجود هوا به قسمت های روغنی دستگاه بچسبند و انباشته شوند.

این امر سرعت حرکت سوزن در لایه های پارچه را کاهش داده و از کیفیت دوخت می کاهد؛ به همین علت است که باید پس از کار با چرخ خیاطی قسمت های بخصوص آن را تمیز کاری (و یا به عبارتی خشک) کرد.

همانند عکس (تصویر شماره یک) به بخش خارجی قطعه ایی که سوزن را در خود جای داده و نق رفت آمد سوزن را در الیاف پارچه برای دوخت دارد، از روغن چرخ خیاطی خود بزنید.

  • توجه داشته باشد ما هیچ روغنی به عنوان روغن طبیعی و قابل استفاده در چرخ خیاطی نداریم؛ لطفا از سایت هایی که آگاهی از این امر ندارند مطالبی در خصوص روغن چرخ نخوانید.

با حرکت دادن این قسمت مطمئن شوید که روغن به خوبی در همه قسمت ها از این بخش نفوذ کرده است.

iranaoil 1018 - زمان روغن کاری چرخ خیاطی و روغن چرخ مناسب
تصویر شماره دو

قسمت بعدی و مهمی که باید روغن کاری شود، مطابق عکس بالا فاصله میان ماکو و محفظه ای است که ماکو در آن می چرخد، زدن یک قطره از روغن مخصوص چرخ خیاطی به این نقطه کافی است؛ در برخی مقالات از این کار به روغن کاری ماکو هم یاد شده که روش دقیق روغنکاری را برای شما شرح دادیم.

پس از این کار باز هم تلاش کنید کمی دستگاه کار کند در حد چند ثانیه هم کفایت می کند، حاصل از این امر پخش شدن روغن در همه قسمت های این بخش است.

  • توجه داشته باشید بهتر است برای جلوگیری از چرب شدن نخ، تلاش کنید روغن به خود ماکو و ماسوره ریخته نشود؛ چرب شدن نخ ممکن است باعث چرب شدن البسه شما شود.

لازم به ذکر است چنانچه در حین کار پارچه یا لباس شما روغنی شد، ما در مقاله ایی با عنوان پاك كردن روغن چرخ از روي لباس به رفع کامل این موضوع پرداخته ایم. (کافی است به بخش مقالات تخصصی سایت سر بزنید)

iranaoil 1019 - زمان روغن کاری چرخ خیاطی و روغن چرخ مناسب
تصویر شماره سه

در برخی از چرخ های خیاطی ماکو در حالت افقی در دستگاه کار شده که می توناید به فلش های مشخص شده در عکس (شماره سه) دقت کنید که محل دقیق ریخت روغن را مشخص کردیم.

 

نحوه روغن کاری چرخ خیاطی صنعتی

 

در خصوص نحوه روغن کاری چرخ خیاطی صنعتی، امروزه اکثر این ماشین های دوخت صنعتی تجهیز شده به سیسم روغن رسانی اتوماتیک هستن؛ پس روغن چرخ را در مخزن چرخ مربوطه ریخته و از سلامت پمپ روغن برای انجام عملیات روغن رسانی به چرخ صنعتی خود اطمینان حاصل کنید.

iranaoil 1020 - زمان روغن کاری چرخ خیاطی و روغن چرخ مناسب

در نتیجه در پاسخ به چالش، نحوه روغن کاری چرخ خیاطی صنعتی می توان گفت کار خاصی جز ریختن روغن در مخزن مخصوص آن لازم نیست؛ و نگران مسئله خاصی نباشد.

نکته قابل توجه دیگر در روغن کاری چرخ راسته دوز صنعتی یا به طور کلی روغن کاری چرخ خیاطی صنعتی قسمتی پلاستیکی از جنس شفاف برای  این ماشین های دوخت است که به وسیله آن می توانید از پاشش روغن بصورت اتوماتیک در چرخ اطمینان حاصل کنید.

iranaoil 1022 - زمان روغن کاری چرخ خیاطی و روغن چرخ مناسب

این جریان را می توانید با فشار دادن پدال و به کار انداختن دستگاه مشاهده کنید.

توجه داشته باشید، در واقع می توان گفت که این روش نگهداری چرخ خیاطی صنعتی است که نقش مهمی در سلامت دستگاه شما دارد زیرا روغن کاری به بخش های مورد نیاز را خود چرخ انجام می دهد.

از مهم ترین عوامل قابل توجه در نگهداری از چرخ خیاطی صنعتی می توان به چک کردن قسمت دریچه پمپ روغن آن اشاره داشت که بیشتر با یک توری باریک پوشیده شده و نیاز به تمیزکاری مداوم دارد.

این امر به این علت است که اکثرا  این قسمت با پرز هایی که در هنگام کار ایجاد می شوند مسدود و در ایجاد مکش پمپ روغن برای روغن رسانی خلل ایجاد می کند.

iranaoil 1023 - زمان روغن کاری چرخ خیاطی و روغن چرخ مناسب

همچنین از کمپلت چرخ خیاطی صنعتی خود غافل نشوید و این قسمت را با مسواک، فرچه و یا باد فشار قوی تمیزکاری کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.